2019-06-01

S RUKOMETNIH TERENA

SEZONA ZAVRŠENA REMIJEM Spuštena je zavesa na još jednu sezonu u rukometnoj Superligi naše zemlje. Rukometaši Dinama okončali su teško i vrlo iscrpljujuće takmičenje gostovanjem u Novom Pazaru, u 10. kolu plej-ofa. Bio je to vrlo uzbudljiv i neizvestan meč, koji se završio bez pobednika: Novi Pazar - Dinamo 30:30 (15:16).
Trener pančevačkog tima Ivan Petković nije imao mnogo igrača na raspolaganju pred poslednje gostovanje u sezoni, pa su žuto-crni dres u Novom Pazaru nosili: Milošević (četiri gola), Pilipović, Stojanović (tri), Savić (pet), Jezdimirović (četiri), Jovanović, Pavlović, Zlatanović, Distol (četiri), Milenković, Barudžić (četiri), Radovanović i Kostadinović (šest golova). Iako se u dvorani "Pendik" okupilo tek nešto više od 200 gledalaca, Novopazarci su bučnim skandiranjem bodrili svoje miljenike, a osvojeni bod protiv favorizovanog Dinama burno su proslavili i navijači i igrači Novog Pazara.
Ipak, početak utakmice nije nagoveštavao radost pristalica domaćeg
tima. Ivan Distol i njegovi saigrači bili su gotovo tokom celog prvog poluvremena tim koji dominira i drži ritam utakmice u svojim rukama. Dinamo je vodio sa 8:3, u 23. minutu bilo je i 14:8 za Pančevce, a onda je finiš prvog dela meča pripao Novopazarcima, koji su u poslednjem minutu uspeli da postignu dva pogotka, pa su na odmor otišli s minusom od samo jednog gola - 15:16.
Nastavak utakmice doneo je nova velika uzbuđenja. Pogotkom Veljka Miloševića ?žuto-crni? su u 37. minutu uspeli da se ponovo "odlepe" (17:20), ali su potom inicijativu prepustili domaćinu, koji je polako ali sigurno topio
prednost gostiju. Poslednji trenuci ovog susreta bili su samo za one s najdebljim nervima. Dinamo je poveo s 30:29, Pazarci su izjednačili, a onda je dosuđen i sedmerac za goste. Odgovornost je ponovo preuzeo Milošević, ali je ovog puta golman Novog Pazara bio uspešniji. Odbranio je penal i tako pokrenuo erupciju oduševljenja u "Pendiku"...
Dinamo je posle deset utakmica u plej-ofu na kraju zauzeo četvrto mesto u Superligi, sa skorom od pet pobeda, jednog remija i četiri poraza. Titulu je i ove sezone osvojila novosadska Vojvodina, sedmi put zaredom, koja je u poslednjem kolu takođe remizirala, s Metaloplastikom, omogućivši tako Šapčanima da zauzmu drugo mesto i plasiraju se u SEHA ligu. Treći je niški Železničar, Novi Pazar je peti, a Partizan je zauzeo šesto mesto.
Pred stručnim štabom i upravom RK-a Dinamo je analiza svega
urađenog, ali i pravljenje planova i osmišljavanje tima za narednu sezonu. Ne treba zaboraviti da je Dinamo u ligaškom delu Superlige ostvario impozantan učinak od devetnaest uzastopnih pobeda, a igrao je i u finalu Kupa Srbije...

T: +381 13 341 594 PIB: 101862794 F: +381 13 341 667 Mat.Br: 08086494 E-mail: dinamo.rk@gmail.com T.R: 160-80667-90 Masarikova 1a, 26000 Pančevo, Srbija

powered by: Strahinja Belic