2019-05-06

NATAVLJENE BITKE U PLEJ-OFU

VOJVODINA ODNELA BODOVE Posle šest odigranih kola u plej-ofu Superlige mnogo toga postalo je jasnije. Rukometaši novosadske Vojvodine ostvarili su maksimalan učinak pa su na dobrom putu da osvoje i sedmu uzastopnu šampionsku titulu. Veliki korak ka odbrani trofeja načinili su prošlog vikenda u našem gradu: Dinamo-Vojvodina 21:24 (9:12). Osim uvodnog pogotka Miloša Kostadinovića u drugom minutu, ekipa iz našeg grada nijednom više nije uspela da povede. Gosti iz Novog Sada su vrlo brzo uspostavili svoj ritam utakmice. Briljirao je kapiten Vojvodine, golman Svetislav Verkić, koji sjajnim odbranima ulivao dodatni optimizam u redove svog tima. Na drugoj starni, Dinamo je i u ovom, jednom od najvažnijih mečeva ove sezone, bio vrlo slab u realizaciji napada. Promašen je i veliki broj "zicera" pa je u 25. minutu na semaforu pisao rezultat 5:11. Ipak,sam finiš prvog poluvremena pripao je momcima u crnim dresovima. Na crti se odlično snašao Veljko Milošević, Nenad Vučković je efektno poentirao za 7:11, potom je kapiten Radanović sjajno izblokirao napad gostiju,a u brzoj kontri Barudžić je bio efikasan za 8:11. Tajm-aut Vojvodine nije umirio zahuktali Dinamo. Golman Nikola Radovanović je skinuo "zicer" Novosađanima, a Darko Milenković je efektno realizovao napad domaćeg tima. Približili su se domaći rukometaši na 9:11, ali su gosti na odmor ipak otišli sa tri gola "viška" (9:12). Učinilo se u prvih dva, tri minuta drugog poluvremena da Dinamo može do preokreta, jer su Milenković, Vučković i Milošević održavali Dinamo na "minus dva" (12:14), ali onda je usledila serija Novosađana koji su imali i prednost od šest golova, pa njihova pobeda više nije dolazila u pitanje. Kada se sve sabere, bio je to pravi derbi. Muški. Igrale su se jake odbrane, vodila se žestoka borba na svakom parčetu terena, bila je prisutna i nervoza jer je i ulog bio preveliki. U taboru oba tima imali su i zamerki na suđenje, ali sve u svemu, Vojvodina je zasluženo odnela bodove i napravila je veliki korak ka novoj tituli, jer je uspešno preskočila možda i najteže gostovanje. - Čestitam Vojvodini na zasluženoj pobedi. Izvinjavam se našim navijačima koji su i ovoga puta došli u velikom broju da nam pruže podršku. Nismo bili pravi, jer smo jako nervozno ušli u meč. Napravili smo mnogo tehničkih grešaka, promašivali smo zicere, što je protiv tima kakav je Vojvodina nedopustivo. Iz kola u kolo nam se ponavaljaju iste stvari, a to je veliki broj promašenih šansi. Šta je tu je, idemo dalje. Pokušaćemo da se izdignemo posle ovog poraza, da se što bolje pripremo za gostovanje u Nišu i da nastavimo bitku za drugo mesto - istakao je trener Dinama Ivan Petković. Dakle, "žuto-crni" narednog vikenda igraju još jedan derbi i to protiv niškog Železničara, a već u sredu. 15. maja, biće na novom velikom iskušenju jer im u goste dolazi zahuktala Metaloplastika iz Šapca.

T: +381 13 341 594 PIB: 101862794 F: +381 13 341 667 Mat.Br: 08086494 E-mail: dinamo.rk@gmail.com T.R: 160-80667-90 Masarikova 1a, 26000 Pančevo, Srbija

powered by: Strahinja Belic