2018-12-21

GODINA KRUNISANA TRIJUMFOM

MOMCI OSTVARILI FANTASTIČAN USPEH

Novi sportski poredak: 13 utakmica - 13 pobeda
Nastavak trke početkom februara Spuštena je zavesa na jednu od najboljih godina u istoriji Rukometnog kluba Dinamo. Ova, 2018. ostaće zlatnim slovima upisana u istoriji pančevačkog sportskog džina. U lepom svetlu su se "žuto-crni" predstavili i evropskim ljubiteljima igre s lepljivom loptom. Hrabro su se suprotstavili rukometnim gigantima u SEHA ligi, a zahvaljujući Dinamu u našem gradu je gostovao i prvak Starog kontinenta, skopski Vardar... A onda je s jeseni startovala nova prvenstvena trka za bodove
u Superligi Srbije. Agilna uprava kluba, s Danijelom Subotićem i Stojanom Radanovićem na čelu, zajedno sa šefom stručnom štaba Ivanom Petkovićem, odradila je odličan posao u prelaznom roku i Dinamo su pojačali iskusni, provereni igrači. I krenulo je... Pred ?žuto crnima? redom su padali Rudar iz Kostolca, beogradski Obilić, Crvena zvezda, Sloga, Šamot, Kikinda, subotički Spartak, Novi Pazar, Metaloplastika, Mokra gora, Partizan, pa opet Rudar i Obilić. Trinaest utakmica - trinaest pobeda! Nikome u srpskom rukometu to nije pošlo za rukom. Nikome, osim četi koju predvodi kapiten Branko Radanović! Svaka čast!
Poslednju prvenstvenu utakmicu u ovoj godini momci trenera Ivana Petkovića odigrali su prošlog vikenda na beogradskoj "Banjici". Iako su za rivala imali neugodnog domaćina, kvalitetnu ekipu Obilića, rukometaši Dinama ništa nisu prepuštali slučaju. Oni su u glavni grad otputovali sa željom da se upišu u sportsku istoriju, da godinu završe bez poraza i - uspeli su: Obilić-Dinamo 25:36 (12:16).
Stotinak gledalaca u dvorani na Banjici, među kojima su većinom bili naši sugrađani, videlo je lepu rukometnu predstavu. Sam početak pripao je gostima iz Pančeva. Dinamo je na krilima Ivana Dimitrijevića u 12. minutu vodio s 5:7, a golove su do tada postizali i Pilipović, Milošević i Kostadinović. Sjajan je bio i golman Nikola Radovanović, koji je odbranio i jedan sedmerac igračima Obilića... Ipak, u 14. minutu Obilić je uspeo da izjednači na 7:7, ali to je bilo sve od njega u ovom susretu. Pančevci su opet dodali gas i kockice su se složile.
Pilipović je povisio na 7:8, usledio je i peti pogodak
Dimitrijevića, pa ?bomba? Nenada Vučkovića, te sjajna realizacija kontre Miloša Kostadinovića... Pančevci su na odmor otišli sa četiri gola "viška" (12:16), pa je pobednik već tada mogao da se nasluti.
Trener Ivan Petković u drugom poluvremenu dao je šansu i igračima koji su tokom šampionata imali manju minutažu, a oni su je na najbolji način iskoristili. Razlika u golovima u korist Dinama neprestano se uvećavala, da bi na isteku šezdesetog minuta iznosila čak jedanaest pogodaka - 25:36.
Neka ostane zabeleženo da je tim iz našeg grada do trinaeste uzastopne pobede u prvenstvu došao u sastavu: Veljko Milošević (pet golova), Aleksandar Pilipović (šest), Branko Radanović, Jovan Stojanović, Ivan Dimitrijević (devet), Miloš Savić (tri), Nikola Jezdimirović (dva), Luka Jovanović (jedan), Lazar Pavlović (jedan), Dejan Zlatanović, Ivan Distol, Darko Milenković (dva), Miloš Barudžić (tri), Miloš Kostadinović (tri), Nenad Vučković (dva gola) i Nikola Radovanović.
- Čestitam momcima na još jednoj pobedi i istorijskom uspehu koji su postigli. Odlično su radili tokom cele jeseni, imali su pravi, profesionalni pristup svakom treningu, svakom meču. Pobeđivali su na fascinantan način. Idemo dalje, neće biti previše vremena za odmor. Treniraćemo do 29. decembra, biće nekoliko dana pauze, pa se ponovo okupljamo 8. januara - rekao je posle utakmice u Beogradu trener Dinama Ivan Petković.
Pan?eva?ki "žuto-crni" učestvovaće narednog vikenda na jakom turniru u Vrnjačkoj Banji. U prvom polufinalu snage će odmeriti Dinamo i Butolja iz Skoplja, a u drugom meču koplja će ukrstiti Šamot iz Aranđelovca i Lokomotiva iz Brčkog.
Nastavak prvenstvene trke za bodove u Superligi Srbije zakazan je za prvi vikend u februaru, kada će u Hali sportova na Strelištu gostovati Crvena zvezda.

T: +381 13 341 594 PIB: 101862794 F: +381 13 341 667 Mat.Br: 08086494 E-mail: dinamo.rk@gmail.com T.R: 160-80667-90 Masarikova 1a, 26000 Pančevo, Srbija

powered by: Strahinja Belic